Personal


Mattias Öberg

Forskare, riskbedömning. Med.dr, docent, ERT
  +46 (0)8-524 885 05
  mattias.oberg@swetox.se
       

Pauliina Damdimopoulou

Forskare, hormonstörande ämnen och reproduktion
  +46 (0)70-93 900 93
  pauliina.damdimopoulou@swetox.se
       

Per Gerde

Forskare, inhalation
  +46 (0)72-219 84 49
  per.gerde@swetox.se

Sara Banderby

Lab. ingenjör, Biomedicinsk analytiker, MSc
  +46 (0)8-524 885 27
  sara.banderby@swetox.se

Scott Boyer

Specialist beräkningstoxikologi, Fil. dr
  +46 (0)8-524 885 07
  scott.boyer@swetox.se

Ulf Norinder

Senior forskningsspecialist beräkningstoxikologi, Fil.dr
  +46 (0)8-524 885 14
  ulf.norinder@swetox.se

Vesna Munic Kos

Forskare, toxikologiska vetenskaper
  +46 (0)8-524 885 20
  vesna.munic.kos@swetox.se